Nejlepším způsobem, jak se vyhnout parným dnům je koupit si k domu nějakou formu vodní plochy. Pokud člověk bude mít něco takového na svém vlastním pozemku, může se koupat třeba denně a nemusí se vůbec zaobírat jinými lidmi, jako je tomu například na veřejných plovárnách. Ne všechny bazény jsou však k tomu vhodné. Hlavně nadzemní modely nejsou příliš uzpůsobeny plavání, jelikož postrádají dostatečné rozměry. Jsou sice dost levné, avšak někdy by neměly být peníze tou hlavní prioritou.
Kdo touží jen po zchlazení, nejspíš standardní nadzemní vodní plochou nepohrdne, avšak mnohem lepší je sice prostě připlatit a pořídit si rovnou některý z bazénů zapuštěných. Ty jsou v mnoha ohledech lepší, mimo jiné nijak nenarušují reliéf zahrady.
Více práce, více legrace
Zatímco dnes již standardní nadzemní typ lze snadno smontovat i rozebrat, pro zapuštěné modely toto z pochopitelných důvodů neplatí a ani platit nemůže. Umisťují se do země, a proto se nedají rozebírat, natož ještě přenášet. Díky tomu si ale lze dovolit zvolit si větší konstrukci, která bude vhodná i pro plnohodnotné plavání a která bude vypadat náležitě reprezentativně. Vzhledem k nutnosti stavebních prací jsou sice zapuštěné bazény dražší než nadzemní variace, na druhou stranu se v nich dá užít mnohem více legrace. Navíc se dají i docela dobře zastřešit.
Proč střecha?
Existuje nějaký relevantní důvod, proč zastřešovat vodní plochu? Odpověď zní ano a není tu jen jeden důvod. Střecha nad hladinou ve skutečnosti vodu dosti efektivně chrání před případným znečištěním třeba ve formě lístků, větví či obalů od bonbónů. Také vhodně zvolené zastřešení dokáže prodloužit koupací sezónu. Sice jde obvykle jen o několikatýdenní záležitost, nicméně i tak je to přidaná hodnota. Když se ovšem dokoupí i ohřívadlo vody a vzduchu, může si majitel užívat venkovní koupání třeba i během tuhé zimy. Ovšem takovéto koupání je vzhledem k nutnosti vytápění finančně docela náročné.