Elektronika nás obklopuje od rána do večera v podstatě většinu našeho života. Jsou elektronické věci, které nám mohou pomoci a jsou i takové, které nám moc nepomůžou. Jaké elektronické věci mohou pomoci našemu zdraví? Jaké přístroje si můžete pořídit?
Elektronický tonometr
Pokud máte v rodině problémy s vysokým krevním tlakem, pak si můžete pořídit elektronický tonometr, který vám přesně změří tlak každý den v každé situaci, kdy to budete potřebovat. Tyto přístroje jsou neocenitelné pro osoby s vysokým krevním tlakem či pro kardiaky. I pro zdravé lidi je někdy dobré si svůj tlak ohlídat.
Glukometr
Glukometry jsou potřeba především pro ty, kteří trpí cukrovkou prvního či druhého typu. Glukometr funguje pomoci testovacích proužků a většinou má dostatečně velký displej, na kterém se hodnoty dobře čtou. Důležitý je také tip baterií, ne všechny tipy se totiž dobře shánějí. Také si zjistěte cenu testovacích proužků, jsou totiž různě drahé. Glukometr nebudete potřebovat preventivně, většinou se pořizuje až v době zjištění cukrovky prvního či druhého typu.
Elektronický náramek
Možná se vám zdá, že se jedná o přístroj, který je pro vás nedůležitý, avšak pro pravidelnou kontrolu vašeho tepu je to totiž nejvhodnější varianta. Navíc elektronické náramky jsou v dnešní době natolik vychytané, že jej můžete propojit s telefonem či s počítačem, náramek vás upozorní na vysoký tep, spočítá vám denní kroky, upozorní vás, pokud málo cvičíte a máte málo pohybu. Dokonce pokud máte náramek spárovaný s telefonem, pak přes něj můžete přijímat i hovory a zpráv a nemusíte vytahovat telefon z tašky.
Ať už budete elektronické hračky ke kontrole vašeho zdravotního stavu používat nebo ne, hlavní je nepodceňovat prevenci a pravidelně jednou za dva roky navštívit vašeho praktického lékaře. Jedině za pomocí prevence se totiž odhalí nemoci včas a tím pádem se mohou i včas léčit.