Není nic lepšího než ve třicetistupňových vedrech skočit šipku do bazénu. Pokud patříte mezi šťastné vlastníky zahrady, nemusíte navíc kvůli tomuto pocitu běžet někde na koupaliště, ale můžete si ho dopřát u sebe doma. Bazény nejsou v současnosti tak drahé jako tomu bylo ještě před pár lety. Nadzemní typy se dají dokonce pořídit za pár tisíc. Do těch však šipky příliš skákat nejde. Pokud máte dostatečně velkou zahradu i konto, raději si pořiďte polozapuštěný nebo ještě lépe zapuštěný bazén, kde si budete moci užívat vodních radovánek, jak vám bude libo. Navíc u těchto modelů je možné nainstalovat i protiproud, což je vhodné zařízení pro zdatné plavce.
Hygiena na prvním místě
Než poprvé poctíte bazén svou přítomností, budete muset napustit vodu a tu následně patřičně ošetřit. Mohu se v ní totiž vyskytovat různí bakteriální škůdci, kteří mohou způsobovat rozličné zdravotní problémy. A tomu se rozhodně chcete vyhnout. Naštěstí postarat se o to, aby voda byla v pořádku, není nic složitého. Stačí použít adekvátní chemické přípravky, které dokáží veškeré nepřátelské bakterie eliminovat. Vhodné je také vyrovnat pH vody. I pro to existují přípravky. Seženete je ve stejném obchodě jako jinou bazénovou chemii .
Zahřátí vody
Ač si to možná už pamatuje jen málokdo, i v létě mohou klesnout teploty pod dvacítku. Ovšem chuť zaplavat si v bazénu je přeci jen veliká. Nechcete-li při koupání zmrznout, můžete bazénovou vodu zahřát. A to buďto pomocí ohřívače, který je však drahý a také náročný na spotřebu, nebo speciální solární plachty, která je o poznání levnější, a navíc ohřívá pomocí slunečních paprsků, nikoliv elektrické energie. V případě, že zvolíte druhou variantu, musíte ale počítat s tím, že si na adekvátní teplotu vody chvíli počkáte. Proto je více než vhodné plachtu natáhnout přes bazén už ráno a počkat, až se přes poledne voda nahřeje.